Jak możemy pomóc?

www.PopStyl.pl

Zadzwoń lub napisz do nas!

tel.  505 719 716   505 508 347

sklep@popstyl.pl

Producent
Wybierz język
 

TRAWERTYN jednowarstwowy tynk dekoracyjny - zestaw 10m2

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 289,00 zł 289.00
ilość zestaw

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 2.65385
Producent: -
Kod produktu: 20170421225628

Opis

TRAWERTYN jednowarstwowy tynk dekoracyjny - zestaw 10m2

Trawertyn to unikalna technika dekoracyjna. Przeznaczona jest do wnętrz i na zewnątrz imitująca kamień trawertynu z widocznymi elementami imitującymi jego wewnętrzną strukturę w formie naturalnych ubytków i wżerów. Trawertyn składa się z naturalnych spoiw wapiennych, dolomitów, kruszyw marmurowych.
 

W skład zestawu trawertynu -  tynku dekoracyjnego wchodzą:

 1. Trawertyn jednowarstwowy - pasta 10 kg - kolor bazowy (jasny beż lub biały )- wydajność 0.8-1kg/m2
 2. Podkład kwarcowy - Fond 1,5 kg - wydajność 1 kg/ok. 7 m2
 3. Impregnat zabezpieczający Zolpalith 0,75 L -wydajność 1L/15m2
 4. Nuance - patyna barwiona 0,75L ( tylko przy wyborze koloru ) - wydajność 1L/15 m2 
 
Promocja!!! w zestawie taniej! Trawertyn tynk architektoniczny 28,90 zł/m2 cały system!Trawertyn - tynk dekoracyjny przeznaczony jest do wnętrz i na zewnątrz imitujący kamień trawertynu z charakterystycznymi widocznymi wżerami, naturalnych ubytków.
 
Tynk dekoracyjny Trawertyn nadaje pomieszczeniom niepowtarzalny klimat i charakter. Jest bezwonny, nietoksyczny, niepalny, przyjazny dla człowieka i środowiska.
Produkt w postaci gotowej masy zawierający wypełniacze mineralne, wapno.

Konsystencja: Pasta
Produkcja: Włochy
Kolor: ciepły beż
Zużycie: W zależności od grubości nakładania i rodzaju tynku 0,8-1 kg/m2 warstwa.
Czas wysychania: od 4 do 12 godz.
Temperatura podłoża i powietrza: od+10oC do +25oC
Rozcieńczalnik: Woda
Kolorystyka wg wzornika lub NCS.
 
Tynk jest w pełni ekologiczny, łatwy do zastosowania, w pomieszczeniach zapewnia odpowiedni mikroklimat, gdyż szpachla tworząc warstwę, przepuszcza parę wodną, pozwala „oddychać” ścianom, co ułatwia odprowadzenie z nich wilgoci, ponadto jego wysoka alkaliczność nie doprowadza do powstawania koncentracji siedlisk: grzybów, pleśni i innych mikroorganizmów. Stosowany do wewnątrz i na zewnątrz ( przy dodatkowym zabezpieczeniu).

Właściwości:
- gotowy do użycia
- jednowarstwowy
- stosowany do wewnątrz i na zewnątrz ( przy dodatkowym zabezpieczeniu)
- tynk jest w pełni ekologiczny
- łatwy w aplikacji
- odporny na szorowanie, pleśnie i grzyby
- bardzo twardy i trwały - paro przepuszczalny
- zapewnia „oddychanie” ścian - produkt naturalny
 
 
TRAWERTYN  przeznaczony jest do cienkowarstwowego nakładania na wszystkie typowe, równe i nośne podłoża budowlane, jak: tynki  cementowo-wapienne, tynki gipsowe, płyty kartonowo-gipsowe, płyty OSB i itp.  po ich wcześniejszym przygotowaniu.
 
 


W standardzie 8 kolorów do wyboru ( poglądowe) :

- kolor jasny beż - baza

- kolor 01,02,03,04,05,06 - przy wyborze tych kolorów w zestawie jest nuance - patyna barwiona

- kolor biały -  baza 
 

 

 

 

RAWERTYN jednowarstwowy tynk dekoracyjny - zestaw 10m2

RAWERTYN jednowarstwowy tynk dekoracyjny - zestaw 10m2

RAWERTYN jednowarstwowy tynk dekoracyjny - zestaw 10m2

RAWERTYN jednowarstwowy tynk dekoracyjny - zestaw 10m2

RAWERTYN jednowarstwowy tynk dekoracyjny - zestaw 10m2

RAWERTYN jednowarstwowy tynk dekoracyjny - zestaw 10m2

RAWERTYN jednowarstwowy tynk dekoracyjny - zestaw 10m2

 

 

 

Przykładowa instrukcja nakładania:

Przed przystąpieniem do nakładania trawertynu należy odpowiednio przygotować powierzchnię ściany. Powierzchnia powinna być: mocna, sucha, oczyszczona z kurzu, resztek kleju, olejów, brudu i tłuszczów i zagruntowana standardowym gruntem do ścian.

1 Etap Na odpowiednio wyszpachlowaną, wyrównaną, suchą powierzchnię - w zależności od chłonności podłoża - wałkiem malarskim nanosimy grunt Fond Granite Akrylowo - Krzemowy (jedno lub dwukrotnie). Czas schnięcia około 5 godzin.

 2 Etap Na wcześniej zagruntowaną suchą powierzchnię  nierdzewną  pacą wenecką nakładamy tynk trawertyn na grubość ziarna jednocześnie wygładzając tak, by nie tworzyć zgrubień. Przed nałożeniem należy wymieszać masę dekoracyjną w opakowaniu.

 3 Etap Po położeniu warstwy masy dekoracyjnej odczekać aż tynk lekko przeschnie, tj. do momentu, aż straci on tzw. mokry połysk. W trakcie etapu przysychania przystępujemy do formowania wzoru w typie trawertynu. Krawędzią pacy weneckiej (pod kątem 90 stopni) delikatnie wydrapujemy wzór. Następnie przed całkowitym wyschnięciem wygładzamy pacą wenecką całą powierzchnię. Tak uformowany wzór pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia na czas około 12 godzin.


4 Etap Po upływie 12 godzin suchą powierzchnię tynku możemy lekko zeszlifować  papierem ściernym nr 120 tak by oczyścić powierzchnię z odstających szorstkich elementów. Pozostające w zagłębieniach wzoru resztki tynku, delikatnie usuwamy szerokim pędzlem. Tak przygotowana oczyszczona powierzchnia gotowa jest do zabezpieczenia - impregnacji.


5 Etap Na oczyszczoną powierzchnię tynku nanosimy wałkiem malarskim bezbarwny impregnat zabezpieczający zolpalith, tak by nie pozostawiać zacieków.  W pomieszczeniach narażonych na działanie wody, tłuszczów itp. oraz przy stosowaniu na zewnątrz wskazany dodatkowy lakier zabezpieczający Vernis.

 

6 Etap W miarę potrzeby na tak przygotowaną  powierzchnię po upływie 6 godzin wcieramy gąbką dekoracyjną lub pędzlem odpowiednio zabarwiony lakier Nuance tak, by równomiernie rozprowadzić kolor, a jego ewentualny nadmiar usunąć by nie pozostawiać zacieków. Wszystkie czynności z użyciem lakieru Nuance  wykonujemy zgodnie z kierunkiem wydrapań.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl