Elewacyjna deska dekoracyjna - jasny dąb
Opis
Elewacyjna deska dekoracyjna - kolor jasny dąb
- realistyczna, dobrze wykonana imitacja drewna
- wykonana z naturalnego piasku kwarcowego oraz ekologicznej żywicy akrylowej
- paro przepuszczalna
- łatwa do układania i obróbki
- odporna na uderzenia, elastyczna, niełamliwa - odporna na warunki atmosferyczne
- trwałe zabarwienie
- nie obciąża ścian - ok 5kg/m2 z klejem
- nowoczesna technologia
Zapraszamy do współpracy projektantów, architektów oraz wykonawców.
Ceny producenta! Najlepszy produkt na rynku!
Certyfikaty :
- Atest Higieniczny PZH HK/B/ 1715 / 01 / 2011
- Klasyfikacja w zakresie rozprzestrzeniania ognia : C – s2 , d 0
- Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień : B – s2 , d 0
Wysyłka:
Twoje zamówienie zostanie spakowane oraz solidnie zabezpieczone gwarantując bezpieczeństwo w transporcie.
Koszt wysyłki - kurier standard. Powyżej 11 m2 - kurier paletowy 129 zł.
INSTRUKCJA MONTAŻU DESEK ELASTYCZNYCH:
-
Na przygotowane, zagruntowane środkiem gruntującym podłoże nakładamy klej pacą zębatą 4mm, tak aby pasemka kleju układały się prostopadle do układanych desek. Ułatwia to przyklejenie desek i uniknięcie powstania pustych przestrzeni z uwięzionym powietrzem pod deskami. Niedokładne usunięcie powietrza może doprowadzić do „bąblenia „ na wyklejonej deskami dekoracyjnymi powierzchni na wskutek nasłonecznienia. W zależności od warunków atmosferycznych klej nałożyć na taką powierzchnię aby zdążyć nakleić deski na całą powierzchnię z nałożonym klejem i nie dopuścić do jego przysychania. Przysychanie kleju zdecydowanie osłabia przyczepność deski dekoracyjnej do podłoża .
-
Przyschniętego kleju nie wolno zwilżać. Należy go usunąć i nie łączyć poprzez mieszanie z klejem w opakowaniu.Klejenie rozpoczynamy od wyznaczenia górnej linii klejenia. Po nałożeniu kleju przykładamy deskę, dociskamy ją od środka do brzegów najpierw dłonią, a potem twardym wałkiem malarskim wyciskając w ten sposób nadmiar kleju . Nadmiar wyciśniętego kleju obok dolnej krawędzi deski częściowo usuwamy, pozostawiając klej w ilości koniecznej do przyklejenia następnej deski. Po przyklejeniu kolejnej deski według powyższej procedury usuwamy natychmiast przy pomocy wilgotnej szmatki lub gąbki nadmiar kleju wyciśnięty przez szczelinę między przyklejanymi deskami a następnie wałkiem dociskamy obydwie deski wzdłuż i w poprzek w celu osiągnięcia jak najrówniejszej powierzchni. Ważne jest szybkie usunięcie zabrudzeń klejem desek, gdyż po wyschnięciu są bardzo trudne do usunięcia. Kolejne deski przyklejamy w sposób analogiczny. Po ułożeniu 2 – 3 m. kw. jeszcze raz dociskamy wałkiem wszystkie dotychczas ułożone deski usuwając nadmiar kleju, który wydostał się poprzez szczeliny między deskami. Gdy zachodzi konieczność deski przycinamy ostrym nożem introligatorskim i ewentualne nierówności wyrównujemy papierem ściernym 80 lub 120. Miejsce po cięciu malujemy dwukrotnie ( druga warstwa po wyschnięciu pierwszej) lakierobejcą zaprawkową.
-
Przy łączeniu desek na rogach zewnętrznych ( kąt prosty) końce dwóch desek zarabiamy przy pomocy równej pacy z papierem ściernym o granulacji 60-80 pod kątem 45 st. Po starannym dopasowaniu przyklejamy w pożądanym miejscu. Po wyschnięciu kleju usuwamy ewentualne uszkodzenia powierzchni za pomocą lakierobejcy.
-
Przy układaniu desek na elewacji w okresie jesiennym lub wiosennym należy uwzględnić możliwość wystąpienia przymrozków (temperatura poniżej 0 st. C). Jeśli taka sytuacja może nastąpić w ciągu 5 do 7 kolejnych dni nie należy kleić desek na ścianach zewnętrznych.
-
Dopuszczalne jest układanie desek z odstępami ( fugami ). Klej układamy na powierzchni nieco większej od powierzchni deski. Przyklejamy deski według zasad przedstawionych powyżej. Należy zwrócić uwagę na dokładne dociśnięcie desek, tak aby wzdłuż krawędzi deski nie było żadnych szczelin między krawędzią a podłożem. Nadmiar kleju na fugach usuwamy szpachelką. Po wyschnięciu kleju w zastosowaniach zewnętrznych należy zawsze pomalować ułożone deski tiksotropowym lakierem , za pomocą pędzla lub wałkiem w celu dodatkowego zabezpieczenie powierzchni desek przed warunkami atmosferycznymi.
Przykładowa realizacja tego typu elastycznej deski elewacyjnej