Jak możemy pomóc?

www.PopStyl.pl

Zadzwoń lub napisz do nas!

tel.  505 719 716   505 508 347

sklep@popstyl.pl

Producent
Wybierz język
 
Tynk Beton architektoniczny dekoracyjny
Tynk Beton architektoniczny dekoracyjny

Dla kogo Beton tynk dekoracyjny?

Coraz częściej sięga się po beton architektoniczny, którego staranność wykonania i receptura pozwalają, żeby pozostawić go w stanie niewykończonym. Pełni on nie tylko funkcję konstrukcyjną, lecz także zdobi wnętrza. Najczęściej betonuje się stropy, podłogi, słupy, schody. Ale z betonu można zrobić także mniejsze elementy we wnętrzu, na przykład fragment ściany lub blat w łazience. Jeśli godzisz się na pozostawienie ich w stanie surowym, jest to wygodne rozwiązanie, bo element z betonu i tak musi być wykonany, a nie musisz go dodatkowo wykańczać. Najczęściej beton architektoniczny jest przygotowywany ze szlachetnej mieszanki, która jest układana w specjalnym deskowaniu i wymaga starannego zawibrowania, aby na powierzchni nie było porów. Efekt betonu w dekoracji ścian można także uzyskać, wykorzystując różnego rodzaju betonowe płyty lub powłoki wykończeniowe, na przykład mineralne tynki dekoracyjne, tynki modyfikowane polimerami, farby strukturalne udające beton. Takie rozwiązanie stosuje się na przygotowanym podłożu, którym jest najczęściej tynk.

 

 

Faktura betonu

Zależy od sposobu i rodzaju deskowania.

  • Jeśli użyjesz desek, na gotowej powierzchni powstanie wyraźny wzór słojów drewna.
  • Gdy blaty zostaną niezbyt precyzyjnie zbite i połączone ze sobą, na krawędziach mogą się utworzyć grube grzbiety zastygłego betonu.
  • Gdy chcesz wyraźnej faktury zastosuj którys z systemów deskowań pozwalających uzyskać beton różnorodnie fakturowany dzięki wykorzystaniu matryc strukturalnych naśladujących wzory różnych materiałów.

Tynk dekoracyjny: beton na ścianie

Efekt betonu można uzyskać, wykorzystując specjalne masy tynkarskie. Najczęściej są to mineralne masy cementowe z dodatkiem barwników i innych składników odpowiedzialnych za nadawanie faktury, na przykład specjalnie wybranych piasków. Od wielkości ich ziarna zależy efekt dekoracyjny. Dodatki wiążące sprawiają, że masa układa się w odpowiednie struktury. Są to produkty gruboziarniste przeznaczone do układania na ścianach i sufitach. Na rynku pojawiła się nowa grupa produktów – modyfikowane polimerami. Ich podstawę stanowi również masa cementowa, ale stosuje się znacznie drobniejsze wypełnienie. Można je układać nie tylko na ścianach i sufitach, lecz także na schodach i podłogach. W łazience taką masą można pokryć blat pod umywalkę, ściany wewnątrz brodzika, a nawet wykończyć nią wannę.

 

Więcej informacji o beton tynk dekoracyjny architektoniczny znajdziesz na naszej stronie:

https://www.popstyl.pl/pl/p/Beton-dekoracyjny-architektoniczny-zestaw-10-m2-/259

http://dekostyl.com.pl/Beton-architektoniczny-zestaw-10m2

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl